WhatsApp Yine Yenilendi

19 June 2020

 

WhatsApp sizin için çalışıyor. İddia ediyoruz: Bu özellik mecra dinamiklerini değiştirecek! WhatsApp’ta artık kişiler arasında para transferi yapılabilecek. WhatsaApp Businness adı verilen uygulama pratikliğiyle dikkat çekmeye başladı bile.

WhatApp, blogunda kobi ve son kullanıcılar için dijital ödeme uygulamasının açıldığını duyurdu. Bu uygulamanın önemi kullanıcıların para gönderip alabilmesi ve WhatApp üzerinden satış yapabilmesinde yatıyor. Şimdilik sadece Brezilya’da olsa da en kısa zamanda ABD ve diğer ülkelerde kullanılacağı öngörülüyor.

Bireysel kullanıcılar için ücretsiz, şirketler için ücretli olacak özellik, FB Pay ve Cielo ile çalışan sistemle küçük işletmelerin dışında iki taraflı kullanıcıların arasında para transferini kolaylaştıracak. Süpermarket, restoran alışverişlerinde de kullanılabilecek. Transfer işlemi kredi, banka kartının yanı sıra biyometrik doğrulamayla yapılabilecek.

SMS’lerin pabucunu dama atan WhatsApp’ın bu özelliğiyle benzer uygulamaları geride bırakıp bırakamayacağını bekleyip göreceğiz.