Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

SEO

unicodigital / SEO
0 Paylaşımlar

seo

Web sitenizin hedeflerinize ulaşmanızı sağlayabilmesi için arama motorlarında markanızın üst sıralarda yer alması gerekmektedir.

Seo(search engine optimization) ile web sitenizin arama motorlarında organik olarak yükselmesini sağlıyoruz.

SEO Çalışmalarının Ortaya Çıkışı

İnternetin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte web siteleri üzerindeki içeriklere ulaşmak büyük bir problem haline gelmişti. Zaman içerisinde tüm bu içeriklerin taranmasını sağlayan ve kişilerin istedikleri sonuçları görüntülemesine olanak sağlayan arama motorlarının sayısında da bir artış meydana geldi. Kullanıcılar arama motorlarının ortaya çıkmasının ardından internette aramak istedikleri bilgileri bu siteler üzerinden gerçekleştirdiler. Kullanıcıların doğrudan sitelere yönlendirilmesini sağlayan arama motorlarının araması yapılan bazı anahtar kelimelere göre uygun içeriğe sahip olan sitelere üst sıralarda yer vermesi seo denilen kavramı da ortaya çıkardı. Bir sitenin arama motorunda ne kadar üst sırada görüntülenirse o kadar çok ziyaret edildiği açık bir şekilde ortaya konduğu için siteler SEO adıyla bilinen çalışmaları yapmaya başladılar. Search Engine Optimization kelimelerine karşılık gelen Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılabilecek çalışmalarda sitelerin arama motorlarındaki listelerde üst sıralara çıkması sağlanabiliyor.

SEO Çalışması Nasıl Başarılı Olur?

SEO çalışmalarının ortaya çıkması ile birlikte arama motorlarının buna karşılık tavrı bazı reklam sistemleri kurmaları ya da sitelerin kullanıcı deneyimleri karşısında ne kadar başarılı olduğunu gösteren bazı veriler belirlemesi oldu. Kullanıcıların site üzerinde ne kadar vakit geçirdikleri, etkileşime site içinde ne kadar açık oldukları bilgilerinden hareketle arama motorları bir site hakkında fikir oluşturabilme becerisine de sahip oldu. İşte seo çalışması da artık bu noktadan sonra arama motorlarının önem verdiği değerlere yönelik çalışmalar yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar verebiliyor. Bu noktada sitelerin ne kadar özgün içeriklere sahip olduğu, kullanıcılar tarafından ne kadar çok tıklandığı ve organik bir şekilde ne hızla büyüdükleri gibi verilere yönelik çalışma yapılmasına özen gösteriliyor.

Kimler SEO Çalışması Yapabilir?

Tüm bu temel bilgilerin SEO çalışması yapmak için yeterli olduğunu düşünen kişiler bireysel olarak oldukça ağır yüklerin altına girebiliyorlar. Bireysel olarak seo üzerine yoğunlaşmanın istenilen etkiyi ortaya çıkaramaması SEO çalışmasının doğasından kaynaklanmaktadır. SEO ve içerik hazırlama konusunda sitelere profesyonel olarak destek veren firmaların sürekli olarak yoğun bir şekilde ekip halinde çalıştığı göz önüne alındığında tek başına sitenin arama motorlarındaki sıralamasını artırmaya çalışan birinin çabası yetersiz kalacaktır. Sitelere olan ilginin daha da artırılmasını sağlamadaki en başarılı çözümlerden sayılan SEO çalışmaları için mutlaka bu konuda deneyimli ve daha önce başarılı projeler ortaya koyabilmiş firmalarla çalışmak isabetli bir tercih olacaktır. Firma olarak alanında uzman kadromuzla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.