Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Lovemarks ve Storytelling

unicodigital / Blog  / Lovemarks ve Storytelling
storytel

Lovemarks ve Storytelling

Ortalama okuma süresi: < 1 dakika

Düşünün bir markanız var. Günümüz pazarında kendinizi tanıtmak ve öne çıkmak istiyorsunuz. Fakat şöyle bir zorluk var; alanda bir sürü marka var ve hepsinin kendi çizdiği bir yolları var. Aynı olursanız hiç yükselemeden batarsınız. Herkesten farklı ve yaratıcı olmalısınız. Bir manyetik alan oluşturmalı ve devamlı müşteriler oluşturmalısınız. Pazarda tutunacak bir planınız hikayeniz olmalı. Müşterilerinize ne anlatacağınız, onlara markanızı nasıl satacağınız çok önemli. Lovemarks kavramını oluşturmak için nasıl bir yol izleyeceksiniz ?

Günümüzde bir çok marka kendi hikayelerini yaratıcı bir şekilde oluşturarak kendi manyetik alanını yarattı. Bunlardan birisi Amerikalı motor şirketi Harley Davidson’dır. Harley Davidson, kampanyasına Freedom (Özgürlük) kampanyası ile başladı. Motorlarını birer özgürlük elementi göstererek “Find your freedom (Özgürlüğünü bul)” dedi. Hatta motor sürmenin sadece erkekler için değil aynı zamanda kadınlara da çok yakıştığını ve onlarında sürebileceğini söyleyerek, kampanyalar hazırladı.

harley davidson find your freedom ile ilgili görsel sonucu

“Women have been riding motorcycles as long as men. You can get on your bike, you don’t have to ride on back.”

Harley Davidson gibi müşterilerinizin sizinle bir bağ kurması ve sizi benliklerine katması için bir hikayeniz olmalı. Müşterinizle bütünleşmeniz açısından StoryTelling çok önemlidir. Özgürlük, Harley ile bir bütün durumda artık. Freedom Stories ile de bunları destekliyor ve etrafında ki Harley ile özgürlüğü bulmuş bireyleri de kampanyaya dahil ediyor. Bu ağı büyütüyor ve kendisini “Freedom” kelimesi ile bir bütün haline getiriyor. İnsanlara sizinle bağ kurması için sebepler verin, onların iç görülerine ve ruhlarına dokunun hikayelerinizle.

7 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir