Linkedin’de Neden Var Olmalısınız?

19 June 2020

Dünya’nın en büyük profesyonel sosyal medya platformu Linkedln’in diğer sosyal medya kanallarından daha farklı bir yeri var. Çünkü markalar dahil neredeyse herkes burada profesyonel amaçlar dahilinde bulunuyor.

Artık markalar direkt satış amacıyla içerik üretmektense, tüketicinin markayla derin bağlar oluşturması için içerik üretir hale geldi. Buna Linkedln’de içerik pazarlaması adı veriliyor.

Buradan yola çıkarak Linkedln’de içerik pazarlamasının nasıl olması gerektiği üzerinde konuşmaya başlayabiliriz.

Linkedln’de şirketiniz için oluşturacağınız şirket sayfasıyla müşterilerinizin bağlılığını arttırıp, potansiyel müşterilerinizi yakalayabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımların etkisini ölçmekse, temel kural. Burada düzenli olarak takip edilen analizlerle pazarlama stratejinize daha kolay yön verebilirsiniz.

 

 

Linkedln’de gezinirken sizin de karşınıza takip etmemenize rağmen rakip sponsorlu içerikler çıkar. Bu reklamlar şirketlere hedef kitlelerine ulaşmak için olanak sağlar. Burada önemli olan kampanyanızı kitlenizin ilgisini çekebilecek şekilde oluşturmak ve doğru kitleye doğru reklamı çıkmak.

Markanız için Linkedln’de yapabileceğiniz şeylerin sayısı oldukça fazla. Biz blogumuzda sadece bir kısmını ele alabildik.

Linkedln’de şirket sayfanızın yönetimi ve içerik pazarlaması hakkında profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.