Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Instagram Zamanlama Artık Creator Studio’da!

unicodigital / Blog  / Instagram Zamanlama Artık Creator Studio’da!
creatorstudio1

Instagram Zamanlama Artık Creator Studio’da!

Ortalama okuma süresi: 1 dakika

Kurumların, kişilerin ve daha birçok organizasyonun, hedef kitlesine ulaşmak için yoğun bir şekilde kullandığı Instagram’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Geçen yıl açıklanan “Gönderi Planlama” özelliği Instagram API’sı üzerinden gerçekleştirilmeye başladı ve hala devam ediyor. Ancak bu planlama, 3. Şahıs sitelerle başladığı için bu hizmet ücretli olarak sunuluyordu.  Kurumlar, kişiler ve organizasyonlar bu hizmete aylık olarak ücret vermek zorundaydı.

Fakat Facebook Business’ın yaptığı yenilikle artık ücretsiz bir şekilde Creator Studio’dan Instagram gönderilerinizi de planlayabiliyorsunuz.

Instagram postları planlama gerçekten birçoğu kişinin ve kurumun hayatını kurtararak işlerini kolaylaştırdı. Özellikle bu hizmetin ücretsiz bir şekilde (Facebook’ta olduğu gibi) yapılması daha rahat bir nefes aldırdı.

INSTAGRAM POST PLANLAMA NASIL YAPILIR?

  • Öncelikle https://business.facebook.com/creatorstudio adresine giriş yapın.
  • Gerekli hesap bilgilerini girdikten sonra ana sayfaya giriş yaparsınız. Eğer Instagram hesabınızı göremiyorsanız, Instagram hesabınızı, Facebook hesabınız ile bağlamanız lazım.
  • Bu işlemleri yerine getirdikten sonra “Create Post(Gönderi Paylaş)” butonuna tıklayın ve içeriğinizi hazırlayın.
  • Eğer anında paylaşmak istiyorsanız, hemen paylaş butonuna basarak paylaşa bilirisiniz. Daha sonrası için bir zamanlama yapmak istiyorsanız; paylaş butonunun yanındaki yön tuşuna basarak, zamanlama seçeneğini seçin ve ileri bir tarihi seçerek işleminizi tamamlayın.
5 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir