Instagram İki Katlı Hikâye Tasarımını Deniyor

29 June 2020

Instagram hikâyelerini herkesin severek kullandığına hiç şüphe yok. Instagram bu sevgiyi göz ardı etmedi ve kullanıcıların beğenisine yeni bir özellik sundu. Şimdilik deneme aşamasında ama hayata geçerse hikâyelere daha hızlı ulaşılabilecek.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi, Instagram bazı kullanıcılara iki katlı hikâye gösteriyor.

              

 

Birçok kullanıcı, hikâyeler ekranını çift katlı gördüğünü bildirdi. Instagram bu testi, her zaman Instagram deneyiminizi iyileştirmenin ve geliştirmenin yollarını test ediyoruz, diyerek kullanıcılara sunuyor.

Seçeneğin ne kadar geniş kapsamlı olarak test edildiğiyle veya erişilebildiği bölgelerle ilgili hiçbir bilgi yok. Ancak bu yeni tasarımın gerçekten denendiği ve olumlu geri dönüşler aldığı görülürse iki katlı tasarım kalıcı olabilir.

Çeşitli haberler Instagram için bir sonraki büyük değişime işaret ediyor. Hikayeler böyle sevilerek kullanıldıkça Instagram ana sayfamızda daha fazla yer alacaklar.

Bu önemli bir değişiklik olacak, ancak ana şirket Facebook’un tekrar tekrar belirttiği gibi hikâyeler, daha önce sosyal medya etkileşimi için daha çok tercih edilerek haber akışını geçmeye devam ediyor. Özellikle genç kullanıcıların, hikâyeler biçimini daha çok benimseyecekleri ve mantıklarına oturacağı düşünülüyor. Bu nedenle, çift katlı bir hikâyeler listesi sadece başlangıç ​​olabilir. Eğer bu tasarım beklenen popülerliği kazanırsa, Instagram buna, ne kadar fazla hikâye o kadar fazla etkileşim mantığıyla yaklaşabilir.