Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Influencer Marketing Nedir?

unicodigital / Blog  / Influencer Marketing Nedir?
Infuluncer

Influencer Marketing Nedir?

Ortalama okuma süresi: < 1 dakika

21.yy ile birlikte gelişen teknolojiyle, hayatımızda olan birçok şeyde onunla birlikte gelişti. Onlardan birisi de pazarlama. Pazarlama, pazar alanının gelişmesiyle daha da büyüdü ve gelişti. Her gün farklı pazarlama tarzları ve teknikleri ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Bugün bunlardan en önemli bir tanesine değineceğiz “Influencer Marketing”.

Takip ettiğiniz ve çok sevdiğiniz bir ünlü düşünün ve bu ünlünün Instagram story’de bir ürün paylaştığını görüyorsunuz. Ürünü övüyor ve anlatıyor. Çok memnun kaldığını söylüyor. Saygı duyduğunuz ve çok sevdiğiniz bir ünlünün böyle bir paylaşım yapması, normal olarak sizin o ürüne olan, ilginizi ve merakınızı yaratabilir. Belki de o an umursamasınız bile o ürün artık bilinçaltınıza işlemiş ve o ünlü ile bağdaşmış olacaktır.

İşte buna Influencer Marketing deniyor. Büyük bir kitleye hitap eden ünlülerin sosyal medya aracılığıyla, bir ürün veya hizmetle alakalı deneyimini aktarması, anlatması, uygulamalı olarak işe yararlılığını göstermesi ve ona referans olmasıdır. Örnek vermek gerekirse; Kylie Jenner’ın “Iphone 5” için “Iphone 5 için daha fazla bekleyemem 😍” yazması en büyük örnektir. Kylie Jenner, görünür de hiçbir şey satmıyor. Sadece Iphone 5’i merakla beklediğini ve Iphone’a hayran kaldığını takipçilerine söylüyor. Böyle gözükse bile Kylie Jenner, burada bu ürünü takipçilerinin bilinçaltlarına yerleştiriyor ve artık Iphone 5, Kylie Jenner ile bir bütün haline geliyor. O ürüne değer katıyor. Size “Neden Iphone 5?” sorusunun cevabını veriyor.

Infuluncer 2

12 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir