Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Günlük Hayatımızda Dijitalleşmesini İstediğimiz Hizmetler

unicodigital / Blog  / Günlük Hayatımızda Dijitalleşmesini İstediğimiz Hizmetler
dijital-dunya-agustos

Günlük Hayatımızda Dijitalleşmesini İstediğimiz Hizmetler

Ortalama okuma süresi: < 1 dakika

dijital-dunya-agustos

Teknoloji ve dijitalleşme artık hayatımızın her bir köşesini tümüyle sarmış durumunda diyebiliriz. Fakat hala gündelik hayatımıza baktığımızda keşke burada da dijitalleşmesi etkisini görsek dediğimiz durumlar söz konusu.

Hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar ve değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda dijital dönüşüm süreci hayatımızın bir çok alanında varlığını sürdürürken hayatımızı pek çok alanda kolaylaştırıp, çeşitli işlemleri daha kolay yapabilmemizi sağlıyor. Günümüzde başta bankacılık ve ödeme sistemleri olmak üzere çeşitli alanlarda dijitalleşmenin etkisini görüyoruz.

Peki dijitalleşme hayatımızda hangi alanlara gelmeli?

Tüm bu gelişmelere rağmen, henüz dijitalleşme sürecinin hayatımızda dahil olmadığı pek çok alan var. Bu alanların başında herkesin düzenli olarak sipariş ettiği bazı ürünler vardır. Örneğin her 2 haftada bir yeni parfüm veya ayda bir yeni çorap gibi. ABD ve İngiltere’de birçok böyle şirket kurulmuş durumda. Bu şirketlere düzenli olarak siparişlerde bulunabiliyorsunuz. Örneğin şirkete her ayın 17’nci gününde 1 adet çorap göndermesini isteyebiliyorsunuz. Ayrıca siparişinizi şekillendirme şansınız da var, örneğin siyah ve beyaz çorap tek gönderin gibi çeşitli seçenekleriniz oluyor.

Dijitalleşmenin mutlaka gelmesi gereken bir diğer alan ise her gün çeşitli şekillerde zor durumda kaldığımız trafik ışıkları. Ukrayna’nın Chernigov şehrinde uygulanan bu lazerli trafik ışığı sistemi, yayaların dikkatini daha fazla çekmek ve kazaları en aza indirgemek amacı taşıyor.

8 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir