Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Dünyada Bir İlk; İzlerken Al!

unicodigital / Blog  / Dünyada Bir İlk; İzlerken Al!

Dünyada Bir İlk; İzlerken Al!

Ortalama okuma süresi: 2 dakika

Hepimiz izlediğimiz bir dizide veya filmde karakterlerin giydiği elbiseyi, taktığı takıyı beğenmişizdir. “Tam istediğim gibi bir elbise” “Kolyesi çok güzelmiş nereden almışlar acaba?” gibi soruları ekran başında sormuşuzdur ama sonuçta yine bulamamışızdır. Keşke ekranda gördüğümüz gibi hemen alabilsek derken Şubat ayında faaliyete geçmesi beklenen FOX’un online içerik platformu FOXPlay tam da bu durum için dünyada ilk olan bir gelişmeyle karşımıza çıktı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen FOXplay lansmanında şirket, katılımcılara platformun detaylarını aktardı. Platformun özelliklerini ve detaylarını paylaşan FOX Networks Group Genel Müdür Yardımcısı ve Satış Grup Başkanı Mehmet İçağasıoğlu, aynı zamanda Hepsiburada ile bir işbirliği gerçekleştirdiklerini de açıkladı.

FOXplay’de yayınlanacak olan Türkiye’nin ilk e-ticaret özellikli dizisi 4N1K Yeni Başlangıçlar’da kullanılacak olan “İzlerken Al” özelliği sayesinde izleyiciler artık dizi izlerken, gördükleri ürünleri anında online olarak Hepsiburada üzerinden satın alabilecek.

İzleyiciler, “İzlerken Al” özelliği sayesinde favori oyuncularının giysilerinden beğendikleri ürünlere kadar, dizide gördükleri birçok ürünü satın alabilecek. Üstelik bunun için sadece diziyi durdurarak beğenilen ürünlerin sepete atılması yeterli.

FOXplay’de içerikler 25 Şubat’tan itibaren yayınlanmaya başlanacak. “İzlerken Al” seçeneğine ise “4N1K Yeni Başlangıçlar” dizisinin başlamasıyla beraber, foxplay.com.tr ile FOX & FOXplay mobil uygulaması üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Yapılan lansmanda Genel Müdür Yardımcısı ve Satış Grup Başkanı Mehmet İçağasıoğlu, katılımcılara platform hakkında detayları da aktardı. “İzlerken Al” özelliği hakkında düşüncelerini ise şöyle ifade etti; “Sevdikleri içerikleri sadece izlemekle kalmayıp, o anda gördükleri ve beğendikleri ürünleri tek bir tıkla, Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada üzerinden satın alabilecekler.”

Yeni gelişmelere göre; FOXplay, Türkiye pazarındaki yapacağı yeniliklerle ilklere imza atmak istiyor. Getirilen yeni özellikler ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi planlıyor. Nielsen’in 2018’ de yayınladığı rapora göre yetişkinlerin %28’i dizi izlerken sıklıkla cep telefonlarına bakıyor. Bu veriye baktığımızda İzlerken Al özelliğinin birçok izleyici tarafından kullanılacağını söylemek mümkün.

4 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir