Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Başarılı Instagram Yönetimi İçin Uygulayabileceğiniz 6 Adım

unicodigital / Blog  / Başarılı Instagram Yönetimi İçin Uygulayabileceğiniz 6 Adım
instagram3-730×480

Başarılı Instagram Yönetimi İçin Uygulayabileceğiniz 6 Adım

Ortalama okuma süresi: 2 dakika

instagram3-730×480

Başarılı bir Instagram yönetimi gerçekleştirmek isteyenler için rekabetin artmış olmasından dolayı artık en çok kullanılan tagları kullanmak veya düzenli olarak paylaşım yapmak artık yeterli değil.

Daha fazla etkileşim elde etme ve takipçi kazanmak ya da markanızın Instagram özelindeki sosyal medya stratejisini doğru bir şekilde artırmak için en etkili Instagram trendlerini bilmeniz ve bunları aktif bir şekilde kullanmak gerekiyor.

Başarılı bir Instagram yönetimi için yapmanız gereken 6 adıma gelin birlikte bakalım…

Takipçilerinizin Organik Olmasına Önem Verin

Bir hesabın organik olarak büyümediği sayfa etkileşiminden çok kolay bir şekilde anlaşılmaktadır. Takip ve takipçi satın almaktan uzak durun. Tüm bunların yerine doğru hedef kitle belirleyerek zamanı ve bütçeyi reklam alanına yönlendirmeniz size olumlu bir şekilde dönecektir.

Satın Alma Özelliğini Kullanın

Yapılan araştırmalar kullanıcıların basit ve kolay bir şekilde satın alma işlemini tamamlamak istediğini gösteriyor. Bu nedenle Instagram Alışveriş Özelliğini kullanmak sizin için oldukça önemli ve faydalı olacaktır.

Hikaye Reklamlarına Önemseyin

Instagram hikayelerini sadece reklam amaçlı değil günlük tanıcı paylaşımlar için de kullanabilirsiniz. Hikayeler 24 saat içinde kayboluyor. Fakat markanın kendi sayfasında en iyi hikayelerinizi kaydedebilir ve istediğiniz kadar onları hesabınızda tutabilirsiniz.

Markanın genel tanıtımını yapan, belirli ürünleri veya etkinlikleri anlatan hikayeler oluşturabilir, en iyi performans gösteren hikayeleri de kaydederek daha çok kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Etkileyici ve Alışılmışın Dışında  Görseller Kullanın

Sosyal medyada içerik söz konusu olduğunda, yenilikçilik ve özgünlük son derece önemlidir. Öne çıkmanın yolu hazırladığınız içeriklerin kullanıcıların dikkatini çekmesini ve sizi takip etmelerini sağlamak ve yeni içerik biçimlerini denemektir.

Son zamanda sinema grafikler yeni trendler arasındadır. Siz de bu yeni trendlerden faydalanarak Instagram hesabınızı daha etkin bir hale getirebilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik Hikayelerini Kullanın

Instagram 2018 yılında ünlülerin ve tanınmış marka hesaplarının kendi AR’larını oluşturmaları için kapalı bir beta programı oluşturmuştu. Bu özellik sayesinde markaların kendi özel AR filtrelerini oluşturmalarına olanak tanınarak markaların tanıtımlarını ve bilinirliklerini arttırma çalışmalarında kullanabilmeleri için ve etkileşime açık bir içeriğe sahip olabilmeleri için  faydalı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bu özelliği sayesinde markanızı bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Daha Fazla Video Kullanın

Instagram‘da video paylaşım trendi gün geçtikçe artıyor ve IGTV özelliği bu trendin daha da popüler olmasını sağladı. Bu video platformu özellikle dikey videoları oynatmak için geliştirilmişti, yani yalnızca mobil videolar oluşturmak için yapılmıştı. Siz de bu özelliği kullanarak hesabınıza daha fazla trafik çekebilirsiniz.

16 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir