Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

Amazon FBA

unicodigital / Blog  / Amazon FBA
Amazon-FBA

Amazon FBA

Ortalama okuma süresi: 2 dakika

Amazon FBA

E-Ticaret devi Amazon getirdiği yeniliklerle konuşuluyor. Tüm dünyada 500 milyondan fazla hedef kitlesi olan ve dünyanın 4. büyük şirketi olarak geçen Amazon, ilk açıldığı zaman yalnızca kitap hizmeti verirken günümüzde her ürünün satıldığı bir e-pazar haline geldi. Kitlesine uygun fiyatlı ürünü, doğru kanallarla ulaştırmayı hedefleyen marka FBA (Fulfillment by Amazon) programı ile dikkat çekiyor.

Nedir FBA?

Ürettikleri veya başkalarından temin ettikleri ürünleri satmak isteyen kullanıcılar için Amazon’un Lojistik Merkezini kullanarak satış yapmasını sağlıyor. Satıcıların ürünlerine fiyat ve açıklamasını girdikten sonra lojistik merkezine gönderilmesi sonucunda Amazon, satılan her ürünü kendi deposundan gönderiyor. Bir gün gibi kısa bir sürede ulaşımı sağlamayı vaad eden uygulama kullanıcıları depo konusunda rahatlatıyor.

Belirli bir ücret karşılığında Amazon’dan aldığınız hizmette, ürünleri sizin için paketliyor, kargoluyor ve ürün iade olursa kabulünü sağlıyor.

Amazon-FBA

 

 

 

 

 

 

FBA’da Ürünler Dört Aşamada Değerlendiriliyor

Inbound: Ürünlerinizi kolileyip FBA’ya gönderdiğiniz aşamadır. Depoya ulaşmadan önce stok inbound olarak sistemde görünür.

Fulfillable: Gelecek siparişleriniz için Amazon FBA’da hazır olan stoğu gösterir.

Unfulfillable: FBA’da herhangi bir sebepten hazır olmayan stoğu gösterir. Bu aşamada ürünler zarar görmüş, müşteriye iletilemeyecek şekilde olabilir.

Reserved: Ürünün depoya ulaştığını stoğu girmeden önce son hazırlıklarının yapıldığı aşamayı gösterir. Ya da gelen siparişler için hazır bekleyen ürünleri gösterir.

Amazon’da Neden Satış Yapmalısınız ?

Öncelikle Amazon’da satış yapmak markanızın güvenirliğini ve imajını olumlu yönde etkileyecektir. İnternet kullanıcılarının alışveriş yaparken ilk sıraya koyduğu unsurun güven olduğu bilinmekte. Dünya tarafından güvenirliliği kabul edilmiş bir web sitesinde bulunmak işletmeniz için önemlidir. Küçük işletmeler için ise daha fazla kişiye ulaşmayı sağlayacaktır.

Amazon’un müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan yapısı sayesinde sizde hedef kitleniz için müşteri memnuniyeti vaad edebilirsiniz.

Markanızın uluslararası bir hale gelmesi için bir adım olabilir.

4 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir