Merhaba!

Nispetiye Mh. Bn. Nazım Kaptan Sk. Akademiler St. C Blk D.67 Beşiktaş Istanbul

+90 212 2743420

merhaba@unicodigital.com

#10yearschallenge Bir Tuzak Mı?

unicodigital / Blog  / #10yearschallenge Bir Tuzak Mı?

#10yearschallenge Bir Tuzak Mı?

Ortalama okuma süresi: 1 dakika

Sosyal medyayı kasıp kavuran 10 yıl önceki ve şimdiki fotoğrafların paylaşımı bazı bilirkişilerin teorilerine göre basit bir paylaşım değil planlanmış bir kurgu!
Sosyal medya devi Facebook’da Çarşamba günü yüz tanıma algoritmasının canlıya alınmasının ardından böyle bir akımın başlaması, kafalarda bir dolu soru işareti bırakıyor. Facebook’un inkarlarına rağmen bu durum sosyal medya şirketlerinin göz ardı etmemesi gereken bir senaryo.

NYU Stern School of Business’ta profesör olan Amy Webb, fotoğraf mücadelesi Facebook’a “makine öğrenimi için mükemmel bir fırsat sunuyor” diyor.  Amy Webb’in yapay zekanın insanları nasıl manipüle edebileceği konusunda yeni bir kitabı var.

CBS News’a, “ Facebook’un öğrenmesi, sistemlerini, küçük değişiklikleri daha iyi tanımasını eğitmek için korkunç bir fırsat sundu” dedi.
Geçen hafta bu akıma milyonlarca insan katıldı.Sosyal medya izleme aracı Talkwalker ‘e göre, etkinliğe sadece üç günde Facebook’ta 5,2 milyon katılım sağlandı.
Bu olayın gündeme oturması üzerine Facebook hareketle ilgisi olmadığını bildiren bir açıklama yayımladı.
Açıklamada, “kullanıcıların başlattığı hareketin organik olarak yayıldığı ve şirketin bundan çıkar sağlamadığı” ifadesi yer aldı.
Facebook’un, kullanıcılarını ve birlikte fotoğraf çektirdikleri kişileri tanımak için yıllardır yüz tanıma programı kullandığı bilmekle birlikte bu akımın ne kadar masum olduğu kafalarda bir sürü soru işareti bırakıyor.

17 Paylaşımlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir